Üyeliklerimiz

AMSA – (American Moving & Storage Association) 1936 yılında kâr amacı gütmeyen ticari bir organizasyon olarak kuruldu. AMSA sadece profesyonel ve uluslararası kalite standartlarına uygun olarak hizmet veren şirketleri üyeliğe kabul eder. AMSA’nın 9ekim’in de aralarında bulunduğu 3200’den fazla üyesi bulunuyor.

EURAEURA (European Relocation Association – Avrupa Relokasyon Derneği) Mayıs 1998 yılında Belçika’da (Brüksel) kuruldu. Relokasyon alanında dünyanın en iyi tanınan ve takdir edilen derneği olan EURA’ya şu anda 350’den fazla uluslararası relokasyon şirketleri üye. 9ekim EURA’nın tam yetkili üyelerinden biri.

ITO – Türkiye’de bütün özel kuruluşlar hizmet verdikleri alanların resmi odalarına kayıtlı olmak zorundadır. Bu kayıtları yapmadan resmi olarak faaliyet gösteremezler. 9ekim Grubu 1995’te İstanbul Ticaret Odası’na kayıt olarak resmen faaliyete geçti. İstanbul Ticaret Odası (İTO) Türkiye’de devlete bağlı olmayan en büyük organizasyonlardan biridir. Odanın kuruluş amaçlarından biri Türkiye’deki ekonomik gelişimi desteklemektir.organizations in Turkey, aiming to promote and facilitate domestic and foreign economic development within Istanbul, as well as support Turkish economy.

Worldwide ERC – Worldwide ERC (Employee Relocation Council) profesyonel işgücü yeniden yerleşme derneği, ABD’de ve uluslararası düzeyde yabancı personel lojistiği yönetimi, desteği ve takibi yapmak üzere kuruldu. 1964 yılında oluşturulan kurul, üyelerinin uluslararası lojistik konusundaki sorunlarını gidermeyi amaçlıyor. Bugün ERC çatısı altında 1200’den fazla uluslararası şirket yer alıyor. Worldwide ERC üyesi olarak 9ekim, İstanbul ve Türkiye genelinde relokasyon hizmetleri yönetimi yapıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Gümrükleri – Türkiye’de gümrükleme işlemleri sadece gümrük müşavirlik lisansı olan şahıs ve şirketler tarafından yapılabilir. 9ekim Grubu 1995’ten beri Gümrük Müşavirlik Belgesi sahibidir.
1 Ocak 1996 yılında Avrupa Topluluğu ile Türkiye arasında “Gümrük Birliği” görüşmeleriyle birlikte Avrupa Birliği gümrükleme uygulamaları Türkiye’de de uygulanmaya başlamıştır.

İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği – İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği (İGMD) lisanslı gümrük müşavirleri birliği olmakla birlikte uluslararası ticaret, sanayi ve ithalat-ihracat etkinliklerinin gelişimini de destekler. Gümrük müşavirlik belgesi, resmi- gayri resmi organizasyonlar ve birçok uluslararası şirket tarafından tanınan bir mesleki standardı temsil eder. 9ekim gümrük müşavirlik belgesine sahip bir yetkili tarafından kurulmuş, her zaman mesleki ve resmi standartlara uygun olarak hizmet vermiştir.

ISO 9001:2008 Quality Certificate

ISO (International Organization for Standardization) Uluslararası Kalite Örgütü tarafından oluşturulmuş standartları temsil eder. ISO 9001 Belgesi ise ilgili kuruluşun ürün ve hizmetlerinin uluslararası kabul görmüş bir yönetim sistemine uygun olarak üretildiğini gösterir ve kuruluşun ürün/hizmet kalitesinin sürekliliğinin garantisi olarak kabul edilir. 9 Ekim Şirketler Grubu hizmet standartları ISO9001:2008 belgesi ile kalite güvencesi altına alınmıştır.

Enter your keyword