‘All Risks’ Sigortası (isteğe bağlı)

‘All Risks’ Sigortası (isteğe bağlı)

‘All Risks’ Sigortası (isteğe bağlı)

Herhangi bir emtianın (malın) bir yerden, bir yere taşınması sırasında meydana gelebilecek zararlara karşı oluşturulmuş bir sigorta türüdür. All Risks Sigortası emtiayı; hırsızlık, kaza, yükleme-boşaltma sırasında olabilecek zararlar ve birçok başka hasarlara karşı teminat altına alacak şekilde hazırlanmıştır.

Taşıma süreçlerinde meydana gelebilecek olumsuz durumlara karşı eşyanın sigortalanması başlıca işlevlerden biridir. Bu aynı zamanda kaliteli bir hizmetin de garantisidir. 9ekim bu konuda müşterilerin korunması açısından gerekli çalışmaları yapmaktadır. Sigorta işlemleri müşterilerimizin talepleri doğrultusunda gerçekleşir. Bu şekilde genel amaçlı sigorta hizmetleri yanı sıra müşterinin beklentilerine özel alternatifler oluşturmak da mümkündür.

Sigorta, eşyanın güvenle taşınmasının teminatıdır. Sigorta teminatı, eşyanın teslim alınmasından hedef noktada ilgili kişiye teslim edilmesine kadar uzanan süreçte geçerlidir. Taşıma sürecinde ihtiyaç duyulabilecek depolama hizmetleri de sigorta kapsamındadır. Taşınan malzemenin niteliği ve nakliye biçimi ne olursa olsun sigorta bunu kapsayacak şekilde yapılandırılır. 9ekim sigorta politikası çerçevesinde genel olarak müşterilerine iki farklı seçenek sunar

1- Genel Sigorta:
Sınırlı kapsamı olan bir sigorta türüdür. Genelde nakliye işlemi öncesi profesyonel bir taşıma şirketi tarafından paketleme vb. işlemleri yapılmamış gönderiler için uygundur. Gemi kazası, yangın, hırsızlık vb. gibi belli risklere karşı bir garanti oluşturur. Sevkiyatın eksiksiz biçimde tamamlanamadığı durumlar için de geçerlidir. Bu kapsamdaki sigorta bedeli taşınacak eşyanın değerinin % 2,3’ü düzeyindedir.
2- Kapsamlı Sigorta:
Tüm olası risklere karşı müşterilerimize bir teminat oluşturur. Ayrıca kısmi hasar, kırılma vb. tüm olumsuzluklar için geçerlidir. Bu kapsama antika ve değerli eşyalar da herhangi bir prim artışı söz konusu olmaksızın dâhil edilebilir. Sigorta bedeli eşya değerinin % 2,5’idir.

Enter your keyword