Sanat Eseri Taşımacılığı

Sanat Eseri Taşımacılığı

Sanat Eseri Taşımacılığı

Tarihi eser ve sanat eserleri taşımacılığı nakliye sektörünün en çok dikkat gerektiren alanıdır. Sektöre yeni adım atan 9ekim sanat eseri taşımacılığının uzmanlık, titizlik ve ciddiyet gerektirdiği bilinciyle kadrosunu konu hakkında eğitiyor, taşımacılık alanında edindiği ‘güvenilir, uzman şirket’ imajını korumak için hizmet standartlarını özenle belirliyor.

Taşımacılık alanındaki en özgün ve dikkat gerektiren uygulama sanat eserlerinin nakliyesi işlemidir. Bu süreçlerde deneyim, bilginin yanı sıra teknik yeterlilik gerekir. Sanat eserlerinin her biri ayrı bir özgünlüğe sahiptir. Dolayısıyla nakliye sürecinin çok yönlü ve farklılık gösteren talepleri karşılayacak şekilde organize edilmesi gerekir.

9ekim yılların deneyimi ve sanat eserleri taşımacılığı ile ilgili eğitim süreçlerinden geçmiş uzman kadrosu ile müşterilerinin bu alandaki taleplerini de kusursuz biçimde değerlendirir. Müzeler, galeriler, müzayede evleri vb. ile kurumsal düzeyde çalışmalar yapabildiği gibi özel koleksiyonlara da hizmet sunar.
Sanat eserleri nakliyesi etkin bir iletişim süreci gerektirir, çünkü sürece çeşitli uzmanların katılımı söz konusudur. Ayrıca sanat eserleri nakliyede zarar görmemeleri açısından belli koşullar altında muhafaza edilmelidir. Bu durum da sanat eserleri taşımacılığı yapan profesyonel şirketler için birtakım altyapı çalışmalarını zorunlu kılar.
9ekim, tarihi ve sanatsal eserlerin taşınması hizmetini müşteri ve sanat uzmanlarının da katıldığı bir ekiple ayrıntılı olarak planlar, taşınma aşamasında her adımı sıkı sıkıya denetler. Öncelikle taşınacak eserlerle ilgili resmi formaliteler tamamlanır ve gümrük işlemleri yapılır. Eserlerin güvenli biçimde nakliyesi için gerekli materyaller ve teknik altyapı seçenekleri belirlenir. Nakliye işlemi için eserler bulundukları yerde uzmanlar denetiminde uygun malzemelerle paketlenip araçlara yüklenir. Sanat eseri taşımacılığında kullanılan araçlar bu amaca özel teknik donanıma sahiptir. Söz konusu araçlarda gerekli iklimlendirme fonksiyonları sağlanmış, nem, sarsıntı vb. tüm olumsuz etkenlere karşı gereken önlemler alınmıştır.
9ekim, müşterinin talebi doğrultusunda sanat eserleri için depolama hizmeti de sunmaktadır. Depolama için kullanılan alanlar sanat eserlerinin muhafazası için gerekli özelliklere sahiptir. Nakliye işlemi tamamlandığında eserler müşterinin istediği noktada teslim edilir. Sergileme için gerekli yerleştirme çalışmaları da yine 9ekim’in deneyimil ekibi tarafından uzmanların gözetimi altında tamamlanır. Taşınan eserlerle ilgili envanter oluşturulur, envanter sürecin her aşamasında kontrol edilir.

Sanat Eseri Taşımacılığı Hizmetinin Kapsamı:
• Sanat uzmanlarıyla profesyonel danışmanlık
• Koruma ve muhafaza şartlarına uygun paketleme
• Sanat eserleri taşımacılığı için özel donanımlı araçlarla nakliye
• Gerekli belgelerin hazırlanması
• Gümrük danışmanlığı
• Özel koşullarda depolama
• İstenilen noktaya teslim ve sergileme çalışmaları

Enter your keyword